Ostrožovič Muškát žltý Special Collection, r. 2017, výber z hrozna, polosladké, 0,75 l

 
 
 
Objednajte si telefonicky +421 903 531 007
 
 

Kvalitné slovenské a svetové vína u vás do 24 hodín

 
 
Darčekový_set_Veľké_zlaté_medaile_z_Veľkej_Tŕne_SK_1200_x300_SK.jpg NICHTA_2_SK_1200_x_300.jpg sub_slider1.jpg
 
 
 
Úvod > Naša ponuka > Slovenské vína > Ostrožovič > Muškát žltý Special Collection 2017, výber z hrozna, polosladké, 0,75 l
 

Ostrožovič

Muškát žltý Special Collection 2017, výber z hrozna, polosladké, 0,75 l

Dlhá, koncentrovaná chuť. Muškát žltý s nádhernou vôňou muškátu, jazmínu a konvaliniek prepletenou paletou vnemov tropického ovocia, najmä mandaríniek a ananásu. Nádherná chuť plná tónov tropického ovocia, klinčekov a bazy.
Kód produktu:2344
Dodacia lehota
Dostupnosť: 777
Dodacia lehota: Ľutujeme, produkt je vypredaný
Farba vína:Biele víno
Odroda:Muškát žltý
Prívlastok:výber z hrozna
Obsah cukru:Polosladké
Ročník:2017
Vaša cena: 8,92 € Bežná cena: 9,90 €

Muškát žltý Special Collection, výber z hrozna, polosladké, r. 2017 vinárstva J. & J. Ostrožovič je nádherné, elegantné víno, príjemnej arómy muškátového orecha, jazmínových kvietkov i zrelých mandariniek a ananásu.

Dlhá, koncentrovaná chuť tropického ovocia, klinčekov, bazy a zrelého hrozna spolu s elegantnými kyselinkami, jemnou minerálnosťou a lahodným zvyškových cukrom dotvárajú v pohári nádherný vnem, ktorý poteší každého milovníka kvalitných vín.

Ročník 2017 bol pre tokajské vinohrady naozaj skvelý. Od roku 1990, teda od vzniku vinárstva J & J Ostrožovič tak výnimočný rok nezaznamenali. Množstvo zážok  - až 1110 mm je na tokajskú oblasť nezvyčajný jav. Našťastie dažďové kvapky prichádzali vždy v pravý čas. Tokajské vinohrady ich dokázali okamžite zúročiť vďaka dostatku slnečných a teplých dní. Dostatok vlahy a slnečných lúčov podporili jarný rast a nasadenie veľkolepej úrody strapcov. 

Následne jesenné hmly a unikátny vývoj počasia v septembri a októbri spustili nečakanú, ale o to bohatšiu úrodu tokajského zlata  - cibéb.

Vinohrad z ktorého pochádza toto víno vysadili v roku 2000 na vinársky úžasnom mieste v lokalite slávneho honu Makovisko. V dolnej časti sa vinica dotýka slávnej a vychýrenej Hankovej vinici, z hora ju chráni dubový les, ktorý chráni vinič pred severným chladom a nepúšťa ho do srdca vinohradu.

Aj vďaka tomu môžete nájsť vo víne svieže tóny citrusov,  zaoblené v decentnej sladkosti zvyškových prírodných cukrov i náznaky jemných levanduľových vôní, ktoré Vás prenesú do teplého tokajského večera....

Odporúčame podávať:

Muškát žltý Special collection, výber z hrozna, polosladké, r. 2017 vinárstva J. & J. Ostrožovič odporúčame podávať pri teplote 10 - 11°C.

Tento jedinečný Muškát žltý exkluzívnej edície Special collection odporúčame podávať k takým jedlám ako créme brûlée s vykŕmenou pečeňou a vanilkovým strukom; makové rezy s tvarohom a čerstvými malinami; čerstvý ovocný šalát s medovo-limetovou zálievkou.

Charakteristika vína:

  • Alkohol: 13,0 %
  • Cukornatosť pri zbere: 25 °NM
  • Obsah kyselín: 5,8 g/l
  • Obsah cukru:26,80 g/l
  • Pôvod hrozna: Vinohradnícka oblasť Tokaj, Chotár