Muškát Ottonel

 
 
 
Objednajte si telefonicky +421 903 531 007
 
 

Kvalitné slovenské a svetové vína u vás do 24 hodín

 
 
1200x300_v11.jpg 1200x300_v22.jpg NICHTA_2_SK_1200_x_300.jpg sub_slider1.jpg
 
 
 
Úvod > Odrody > Muškát Ottonel
 
 
 

Muškát Ottonel (medzinárodný názov Muscat Ottonel) je spontánny kríženec odrody Chasselas Blanc a presne nešpecifikované odrody z rodiny odrôd Muscat, pravdepodobne Muscat á Petit Grains , Muscat d'Eisenstadt či Muscat Précoce de Saumur . Odrodu prvýkrát uviedol na trh M. Moreau-Robert z Angers vo Francúzsku roku 1852.

 

Vína Muškát Ottonel sú plné a harmonické.  Majú zvyčajne svetlo žltú farbu, sprevádza ich jemná, muškátová vôňa, v chuti sú jemné, ľahké, vo vôni a chuti môžeme hľadať ružu, muškát, u prívlastkových vín med, citrusy, živicu, či príjemnú arómu hrianky. Víno nie je všeobecne príliš vhodné na archiváciu, aj keď sa vyskytnú vzácne výnimky, ktoré si niekoľkoročné zrenie vo fľaši zaslúžia. V dobrých ročníkoch môžu byť vína veľmi plné so zvyškovým cukromu, preslávené sú napríklad slovenské vína z lokality Modra .

 

Vína Muškátu Ottonel sa najčastejšie kombinujú s predjedlami z husacej pečene alebo so sladkými dezerty. Môžu slúžiť ako ľahký suchý aperitív. Ich harmonickosť a výrazná aróma lahodí zvlášť ženám a dievčatám.