Rulandské modré

 
 
 
Objednajte si telefonicky +421 903 531 007
 
 

Kvalitné slovenské a svetové vína u vás do 24 hodín

 
 
1200x300_v11.jpg 1200x300_v22.jpg ostrozovic_specialnevina_banner.jpg
 
 
 
Úvod > Odrody > Rulandské modré
 
Filter parametrov:
Výrobca vína
Farba vína
Druh vína
Odroda
Prívlastok
Obsah cukru
Cenová hladina
 
 

Rulandské modré ( Pinot noir) je nádherná, elegantná červená odroda s francúzskym rodokmeňom.  Na Slovensku bola zaregistrovaná v roku 1941. Rulandské modré vie ohromiť svojou eleganciou, uhladenosťou a plnosťou, ktorá sa zrením vo fľaši stupňuje. Preto je Rulandské modré vhodné pre dlhodobú archiváciu.

 

Rulandské modré je rubínovo až tehlovo červené, nádherné, hebké víno plnej chuti, s nižším obsahom kyselín a skutočne jemnými a elegantnými trieslovinami. Vo vôni môžeme nájsť celé spektrum príjemných tónov – jahody, slivky, maliny, brusnice, jazmín, mätu, fialky, slivky, ale aj korenisté tóny a náznaky čokolády, kávy, klinčekov či mandlí. Pri barikovaných vínach sú tieto tóny obohatené o smotanové a vanilkové dojmy.

 

Rulandské modré sa oplatí podávať v čo najväčších pohároch, ktoré umožnia vínu dobre dýchať a prevzdušniť. To sa vám odmení prezentovaním toho najlepšieho čo v sebe má...

 

Rulandské modré sa hodí k pečenému mäsu, jemným úpravám zveriny, ale i k pernatej zverine a hydine. Je vhodné aj k pokrmom z húb a mnohým druhom syra a tiež k posedeniu so zákuskami.

 
 

Rulandské modré

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku: