Zweigeltrebe

 
 
 
Objednajte si telefonicky +421 903 531 007
 
 

Kvalitné slovenské a svetové vína u vás do 24 hodín

 
 
1200x300_v11.jpg 1200x300_v22.jpg NICHTA_2_SK_1200_x_300.jpg sub_slider1.jpg
 
 
 
Úvod > Odrody > Zweigeltrebe
 
Filter parametrov:
Výrobca vína
Farba vína
Druh vína
Odroda
Prívlastok
Obsah cukru
Cenová hladina
 
 

Zweigeltrebe  - táto odroda bola vyšľachtená v roku 1922. Odrodu vyšľachtil Fritz Zweigelt v Spolkovom ústave pre vinárstvo a ovocinárstvo krížením odrôd Svätovavrinecké a Frankovka.

 

To, že je Zweigeltrebe jednou z najrozšírenejších modrých odrôd pestovaných vo vinárskych regiónoch Dolné Rakúsko a Neusiedlersee je zásluha legendárneho rakúskeho vinára Dr. Lenza Mosera. Pestovanie odrody Zweigeltrebe sa úspešne šíri do celej Európy – s touto odrodou sa môžete stretnúť v Nemecku, Maďarsku, Švajčiarsku, v krajinách bývalej Juhoslávie, v Čechách a samozrejme aj u nás – na Slovensku. Malé výsadby sú aj v Kanade (Ontario a Britská Kolumbia)

 

Zweigeltrebe je víno plnej chuti, jemných tanínov a výraznej arómy. Farba vína je rubínovo červená. Vo vôni je víno jemné, môžeme v ňom objaviť čerešne, višne, slivky. Chuť vína po vyzretí je jemná, harmonická, s jemnou tieslovinkou. Zweigeltrebe vo vôni po vyzretí v sude prekvapuje ovocno-korenistou vôňou a hebkou až zamatovou chuťou, v ktorej nájdete černice, višne a lesné ovocie. Vínko je vhodné na strednodobé archivovanie.

 

Zweigeltrebe sa odporúča podávať k jemne korenistým mäsitým jedlám, bažantom, bifteku, ale aj k hovädziemu so sladkými omáčkami, cestovinám a syrom. 

 
 

Zweigeltrebe