USA

 
 
 
Objednajte si telefonicky +421 903 531 007
 
 

Kvalitné slovenské a svetové vína u vás do 24 hodín

 
 
1200x300_v11.jpg 1200x300_v22.jpg NICHTA_2_SK_1200_x_300.jpg sub_slider1.jpg
 
 
 
 
Filter parametrov:
Krajina pôvodu
Farba vína
Cenová hladina
 
 

Vína z USA zastupuje značka MOGEN DAVID:

 

Mogen David je spoločnosť so sídlom v meste Westfield v štáte New York s históriou od roku 1933, ktorá vyrába víno s kóšer certifikátom.

 

Označenie „Kosher Certifikát Triangle K “ nájdete na každej fľaši vína Mogen David. 

 

 

Názov spoločnosti Mogen David vznikol z jidišskej výslovnosti hebrejského spojenia Magena Davida, ktoré doslova znamená "štít Dávida". V symbolickom prenesení sa význam spojenia odvoláva na šesťcípu hviezdu Davida.

 

Na začiatku kalifornská vinárska spoločnosť flaškovala liečivé a sviatostné vína. V roku 1941 zmenila svoj názov na Wine Corporation of America a začala vyrábať víno z hroznového džúsu Concord (alebo koncentrátu) dodávaného pestovateľmi hrozna z New Yorku, Pennsylvánie, Ohia a neskôr aj Michiganu.

 

Víno Mogen David je 100% certifikované ako Kosher a ideálne pre rôzne sviatky a rodinné, či priateľské stretnutia. Všetky výrobné procesy vína Mogen David sú starostlivo zosúladené s kosherom postupmi.

 

Označenie Kosher Certifikát Triangle K sa nachádza na každej fľaši vína Mogen David s označením ako “Kosher for Passover” pre vaše potešenie. Viac o passover alebo teda o sviatku Pesach si môžete prečítať napríklad na stránke Wikipedia.org

 
 
Vyberte si z ponuky

Mogen David (1)


USA