Vinárstvo Anton Uhnák

 
 
 
Objednajte si telefonicky +421 903 531 007
 
 

Kvalitné slovenské a svetové vína u vás do 24 hodín

 
 
NICHTA_2_SK_1200_x_300.jpg sub_slider1.jpg
 
 
 
Úvod > Naša ponuka > Slovenské vína > Vinárstvo Anton Uhnák
 
Filter parametrov:
Výrobca vína
Farba vína
Druh vína
Odroda
Prívlastok
Obsah cukru
Cenová hladina
 
 

Vinárstvo Anton Uhnák má bohatú históriu. Prvá písomná zmienka o rode Uhnákovcov je z roku 1665 z Čajkova.  Od tých čias je rodina Uhnákovcov spätá s vinohradníctvom a vinárstvom v Tekovskom regióne. Súčasná “hlava vinárstva“ Anton Uhnák je už 12 generáciou tohto významného vinárskeho  rodu....  

 

Vinárstvo Anton Uhnák produkuje vína výlučne z vlastných vinohradov - hrozno pestujú výhradne v Čajkove na ploche cca 5 hektárov vinohradov v honoch Sádovie, Podhorie, Vinná Dolina a Deberča.

 

Ročná produkcia vinárstva je 40 000 litrov vína. Sortiment tvoria najmä tradičné odrody Tekovského terroiru - Pesecká leánka (Feteasca regala), Veltlínske zelené, Rizling, Pinot blanc (Rulandské biele) a Frankovka modrá…

 

Pre vína vinárstva Uhnák je typický ich prirodzený charakterpoužívajú len prirodzené kvasinky, ktoré sa nachádzajú v bobuliach hrozna.

 

Spracovanie a výroba vína prebieha pomocou moderných technológií, ale vo vinárstve Uhnák radi experimentujú a to najmä pri procese kvasenia.

 

Jedinečný charakter a mineralitu vínam značky Anton Uhnák dodáva jedinečné tufové a andezitové podložie pochádzajúce zo sopečných vyvrenín Štiavnických vrchov.

 
 


Vinárstvo Anton Uhnák

Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:
 
6,18 € 6,79 € Ušetríte: 0.61
12,02 € 13,22 € Ušetríte: 1.2