Rizling rýnsky

 
 
 
Objednajte si telefonicky +421 903 531 007
 
 

Kvalitné slovenské a svetové vína u vás do 24 hodín

 
 
1200x300_v11.jpg 1200x300_v22.jpg ostrozovic_specialnevina_banner.jpg
 
 
 
Úvod > Odrody > Rizling rýnsky
 
Filter parametrov:
Krajina pôvodu
Výrobca vína
Farba vína
Vinárska oblasť
Druh vína
Farba vína
Odroda
Odroda
Prívlastok
Obsah cukru
Ročník
Obsah cukru
Cenová hladina
 
 

Rizling rýnsky  je jedna z najlepších, najpopulárnejších a najrozšírenejších bielych odrôd. Predpokladá sa, že pochádza z územia dnešného Nemecka, konkrétne z údolia rieky Rýn. V  Štátnej odrodovej knihe Slovenskej republiky je odroda zapísaná od roku 1941.

 

Typický Rizling rýnsky má svetlú zelenožltú farbu, s pribúdajúcou zrelosťou získava zlatisté až jantárové odtiene. Rizling rýnsky je víno širokej škály vôní a chutí v závislosti od pôdy i ročníka. Nájdeme v ňom korenisté, minerálne, zemité tóny, ale aj kvetinové tóny a tóny ovocných plodov. Typická vôňa je po lipových a lúčnych kvetoch. Môže byť aj muškátová a broskyňová. Chuť je svieža, zrelá, príjemne korenistá, vo vôni i v chuti s náznakmi broskyne, jablka, citrusu a marhule i ananásu. V širokom spektre chutí i vôní  môžete nájsť med, marcipán, mandle, hrozienka, minerálne tóny i lipový kvet. V chuti je možné vnímať pikantnú kyselinku s delikátnou aromatikou, ktorá zaujme nevtieravým ale dlhotrvajúcim vnemom.

 

Rizling rýnsky je ideálnym vínom na archiváciu, fľašovú zrelosť dosahuje  v rozpätí 1 až 5 rokov. Odporúčaná teplota na podávanie je 10 – 12° C.

 

Rizling rýnsky je vhodný k studeným predjedlám, mäsitým jedlám, k jemným syrom,  hydine, rybám, predovšetkým sladkovodným i k k zeleninovým špecialitám. Vo všeobecnosti platí, že sladké výbery sú vhodné k dezertom, kabinety k studeným predkrmom a teľaciemu mäsu a neskoré zbery k pstruhom a rybám v rôznych úpravách.

 
 

Rizling rýnsky

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:
 
8,11 € 8,92 € Ušetríte: 0.81 €