Alibernet

 
 
 
Objednajte si telefonicky +421 903 531 007
 
 

Kvalitné slovenské a svetové vína u vás do 24 hodín

 
 
1200x300_v11.jpg 1200x300_v22.jpg ostrozovic_specialnevina_banner.jpg
 
 
 
Úvod > Odrody > Alibernet
 
Filter parametrov:
Výrobca vína
Farba vína
Druh vína
Odroda
Prívlastok
Obsah cukru
Cenová hladina
 
 

Alibernet je víno krásnej, intenzívnej tmavočervenej, rubínovej farby, ktorá často krát prechádza až do fialova. Vo vôni je plné, príjemné, výrazné.  V Alibernete možno nájsť vo vôni žihľavu, čierne ríbezle, čučoriedky, či slivky.  Pomerne časté sú aj animálne arómy.  Alibernet je v chuti príjemne divoký, až natrpklý, s tónmi lesného ovocia s mierne cabernetovým charakterom.  Chuť  vína je obohatená o tóny byliniek, bobuľového ovocia a čokolády a zrením v dubových sudoch  aj o prítomnosť dreva, dymu a korenia.

 

Pre charakter vína je typická jemná kyselinka a väčšie triesloviny. Alibernet je vhodný na archivovanie, zrenie vo fľaši jeho štruktúru vôní a chutí zjemňuje a harmonizuje. Alibernet z dobrého ročníka potrebuje 3 až 5 rokov, aby dosiahol svoj potenciál – potom je však skutočnou pochúťkou pre každého milovníka dobrých vín.

 

Alibernet odporúčame podávať pri teplote 16 – 18°C. Je to odroda, ktorá sa hodí k výrazným pokrmom, najmä k tmavým jedlám a syrom.  Alibernet je teda vhodný k divine, steakom, vo všeobecnosti k hovädziemu a teľaciemu mäsu. Zo sveta syrov k Alibernetu odporúčame chuťovo výrazné tvrdé a plesňové syry.

 
 

Alibernet

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku: