Prosecco

Infobar icon

Podporte svojím nákupom slovenských vinárov !!!

U nás nakupujete aj v tomto čase bezpečne a bez obmedzení! Tovar doručujeme štandardne do 24 hodín v pracovné dni. 

 
 
 
Objednajte si telefonicky +421 903 531 007
 
 

Kvalitné slovenské a svetové vína u vás do 24 hodín

 
 
1200x300_v11.jpg 1200x300_v22.jpg ostrozovic_specialnevina_banner.jpg
 
 
 
 
 
 
Filter parametrov:
Krajina pôvodu
Vinárska oblasť
Farba vína
Odroda
Klasifikácia
Cenová hladina
 
 

Prosecco - mimoriadne populárne šumivé víno, príťažlivé svojou nezameniteľne sviežou, ovocnou chuťou je ideálnou voľbou na spestrenie bežného večera, výborným partnerom na letné posedenia s priateľmi a grilovačky. 

 

Jednoducho je to skvelý spoločník všade tam, kde jeho sviežosť, ovocnosť a dobrá nálada sú vítanými hosťami....  

 

Prosecco je atraktívne suché, šumivé víno, ktoré podobne ako Champagne je definované svojimi jedinečnými vlastnosťami a históriou.

 

Prosecco dostalo názov po starobylej dedine neďaleko Terstu, kde sa víno prvýkrát vyrábalo z hrozna Glera. Počiatky Prosecca siahajú ďaleko, až do roku 200 pred našim letopočtom, keď Rimania kolonizovali túto časť Talianska a vysadili prvé vinice. 

 

Prosecco sa vyrába výlučne v dvoch susedných regiónoch Veneto a Friuli-Venezia Giulia na severovýchode Talianska. Región Prosecco sa nachádza medzi pohorím Dolomity a teplým Jadranským morom a má miernu mikroklímu s veľkorysými dažďovými zrážkami a slnkom. Bujné zelené kopce v okolí Terstu, Trevisa a Padovy sú domovom tisícov hektárov viníc, ktoré prerušujú len starobylé kostoly a malebné dedinky.

 

Hlavnou odrodou hrozna, ktoré sa používa na výrobu Prosecca, je biela odroda Glera, ktorá dáva Proseccu charakteristicku sviežu a aromaticku príchuť. Vína na báze Glera sa potom môžu zmiešať s malým množstvom iných odrôd hrozna, aby sa finálnemu výrobku poskytla ďalšia zložitosť. Všetky vína Prosecco musia mať najmenej 85% Glera; toto sa zvyčajne mieša s inými miestnymi odrodami, ako sú Verdiso, Perera a Bianchetta, alebo dokonca Pinot Bianco, Pinot Grigio alebo Chardonnay. 

 

Prajeme Vám príjemný nákup vín Prosecco v našej on-line vinotéke vino-obchod.sk

 
 

Prosecco

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku: