Portugalské vína

 
 
 
Objednajte si telefonicky +421 903 531 007
 
 

Kvalitné slovenské a svetové vína u vás do 24 hodín

 
 
1200x300_v11.jpg 1200x300_v22.jpg NICHTA_2_SK_1200_x_300.jpg sub_slider1.jpg
 
 
 
Úvod > Naša ponuka > Svetové vína > Portugalské vína
 
Filter parametrov:
Krajina pôvodu
Vinárska oblasť
Farba vína
Cenová hladina
 
 

Portugalské vinárstvo má za sebou bohatú a slávnu históriu. Veď kto by nepoznal svetoznáme likérové vína portské a madeira, ale aj delikátne ovocné, ľahké červené i iskrivé biele portugalské vína, známe výborným pomerom kvality a ceny.

 

Niet všek pochýb, že pod pojmom víno ​​z Portugalska si väčšina z nás vybaví Portské víno. Portské víno (známe tiež ako PortoOporto alebo v origináli Vinho do Porto) je fortifikované víno, ktoré sa vyrába v údoliach pozdĺž rieky Douro v severnej časti Portugalska.

 

Ide o typické červené víno s vyšším podielom zvyškového cukru (často je prezentované ako dezertné víno). Objavuje sa v suchej, polosuchej a niekedy tiež bielej variante. Fortifikované vína v podobnom štýle sa vyrábajú aj mimo Portugalska, v rámci Európskej únie je ale označenie Porto vyhradené ako ochranná známka pôvodu iba pre výrobky portugalskej proveniencie.

 

"Malo by cítiť ako v žalúdku oheň, malo by horieť ako zapálený pušný prach, malo by mať odtieň atramentu, malo by byť sladké ako brazílsky cukor a aromatické ako indické korenie." Takéto slová napísali v roku 1754 zástupcovia Asociácie lodných prepravcov portského vína. Tento živý opis portského viac ako dostatočne vykresľuje toto veľké „víno po večeri“, ako ho dnes poznáme...

 

Prajeme Vám príjemný nákup portugalských vín v našej on-line vinotéke vino-obchod.sk

 
 

Portugalské vína

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie