Tramín červený

 
 
 
Objednajte si telefonicky +421 903 531 007
 
 

Kvalitné slovenské a svetové vína u vás do 24 hodín

 
 
1200x300_v11.jpg 1200x300_v22.jpg NICHTA_2_SK_1200_x_300.jpg sub_slider1.jpg
 
 
 
Úvod > Odrody > Tramín červený
 
Filter parametrov:
Výrobca vína
Farba vína
Druh vína
Odroda
Prívlastok
Obsah cukru
Cenová hladina
 
 

Tramín červený je typickou odrodou v severných vinohradníckych oblastiach Európy, ale pestuje sa aj v Kanade, USA, Novom Zélande, Juhoafrickej republike a v Austrálii.  Na Slovensku je Tramín červený oficiálne uznanou odrodou od roku 1941.

 

Názov Tramín je odvodený od názvu talianskej obce Tramin/ Termen. Tramín červený nie je pôvodom z tejto obce, ale chýr o skvelých vínach z Tramínu (obce) sa šíril Európou už od 13 storočia. Toto využili v pestovatelia viniča v údolí rieky Rýn a najpestovanejšiu odrodu ich regiónu pomenovali Traminer.

 

Tramín červený je víno zlatožltej farby s jasnými zlatistými odleskami, vyšším obsahom glycerolu a krásnou arómou muškátov a ruží, ale aj exotického ovocia – manga či papáje. Chuť tramínu je plná, robustná, korenistá a extraktívna. Víno dáva v chuti jemný, ale plný, hutný a bohatý dojem, vyznačuje sa príjemnou a dlhou dochuťou.

 

Typický Tramín červený má nádhernú a intenzívnu chuť a vôňu. Môžeme v ňom nájsť tóny ruže, korenia, medu, hrozienok, marhúľ, tropického ovocia, ale i škorice, zázvoru, sladkého drievka, manga, bazy či grapefruitu. Možno aj preto je Tramín červený obľúbeným „dámskym“ pitím.

 

Tramín červený je víno odporúčané k väčšine korenistých jedál ázijskej kuchyne. Je  vhodný aj ako aperitív. Snúbi sa s predjedlami, predovšetkým s paštétami a terinami. Sladké Tramíny sa hodia k zákuskom a koláčom ako i  k syrom s modrou plesňou a iným ovčím a kozím syrom podávaným na záver stolovania. 

 
 

Tramín červený

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku: