Merlot

 
 
 
Objednajte si telefonicky +421 903 531 007
 
 

Kvalitné slovenské a svetové vína u vás do 24 hodín

 
 
1200x300_v11.jpg 1200x300_v22.jpg ostrozovic_specialnevina_banner.jpg
 
 
 
Úvod > Odrody > Merlot
 
Filter parametrov:
Výrobca vína
Farba vína
Druh vína
Odroda
Prívlastok
Obsah cukru
Cenová hladina
 
 

Merlot je tradičná a obľúbená odroda, ktorú v cuvée s Cabernet Sauvignon a Cabernet franc nájdete aj v tých najväčších a najlegendárnejších vínach sveta.  Jej domovom je Bordeaux , kde vznikla spontánnym krížením odrôd Magdeleine Noire des Charentes a Cabernet Franc.

 

Merlot je na pitie mimoriadne príjemné, hebké a vláčne víno a práve pre tieto vlastnosti je obľúbené u všetkých priaznivcov menej drsných a trieslovinových červených vín.

 

Merlot je populárna odroda dávajúca plné, hebké a vláčne  vína s dlhou dochuťou, krásnej rubínovej až tmavo červenej – granátovej farby a s jemnou vôňou s tónmi čiernych ríbezlí.  Vo vôni i v chuti môžeme v Merlote nájsť aj tóny sliviek, černíc, figy či dokonca ruže. Vo vyzretých vínach sa objavujú aj zaujímavé tóny kávy, čokolády, či ovocného koláča. Merlot sa hodí aj k výrobe barrikových vín. Zrením v dreve získava príjemné smotanovo-vanilkové arómy.

 

Merlot sa skvele hodí k jemným paštétam, jeleniemu ragú, k teľacím ľadvinkám, k pokrmom z pernatej zvery a tiež k ementálu. 

 
 

Merlot