HR Winery

 
 
 
Objednajte si telefonicky +421 903 531 007
 
 

Kvalitné slovenské a svetové vína u vás do 24 hodín

 
 
1200x300_v11.jpg 1200x300_v22.jpg NICHTA_2_SK_1200_x_300.jpg sub_slider1.jpg
 
 
 
 
Filter parametrov:
Výrobca vína
Farba vína
Druh vína
Odroda
Prívlastok
Obsah cukru
Cenová hladina
 
 

Spoločnosť HR Winery má neuveriteľných 280 hektárov viníc, ktoré sa nachádzajú v obci Gbelce a v okolí na šiestich plochách. ( Szedres, Párizs, Papföld, Harasztos, Kaparás a Malá Belá)  Má široký sortiment odrôd a veľké výmery vinohradov, ale na spracovanie sa dostanú len vybrané odrody najlepšej kvality, preto produkcia vinárstva zámerne nepresahuje 130 tisíc fliaš...

 

Výroba vína prebieha za pomoci najmodernejšej technlógie reduktívnou metódou. Cieľom tejto metódy, chladenia a riadeného kvasenia je zachovanie typickej odrodovej arómy a chuti, čo spolu s jedinečným terroirom Gbeliec  (vinohrady vinástva HR Winery sa nachádzajú v južno-slovenskej vinohradníckej oblasti v obci Gbelce a okolí s nádhernou  polohou v údolí medzi  riekami Dunajom a  a Hronom, kde je pestovanie hrozna tradíciou už od pradávna a je typické pre túto oblasť) dodáva vínam HR Winery ich neopakovateľný charakter.

 

Jedinečnosť terroiru Gbeliec je dáná  aj tým, že je to najhorúcejšia oblasť na Slovensku s najvyšším počtom slnečných dní v roku. Pôda je v hornej časti humusová hlinitá, pod ňou ílovitá s morskými a sladkovodnými sedimentami bohatá na minerály. Tak sú vína HR Winery harmonické s atraktívnymi kyselinami a príjemnou mineralitou a zdôrazňujú jedinečnosť regiónu ako aj povahu kvalitných odrôd.

 

Nachádzajú sa tu aj 60 rokov staré vinice ( Svätovavrinecké, Veltlínske zelené)  V roku 2013 boli  vysadené nové odrody ako Dunaj, Pálava na ploche 20 ha. 
Vinárstvo HR Winery má v súčasnej dobe v ponuke vína vyrobené z mnohých odrôd ako napríklad vynikajúce Rizling rýnsky, Rizling vlašský, Chardonnay, Sauvignon Blanc, Pinot Gris, Veltlínske zelené,  Muškát moravský, Tramín červený, Svätovavrinecké, Frankovka modrá, Pinot Noir, Dornfelder, Cabernet Sauvignon a Alibernet.

 
 


HR Winery

Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku: