J & J Ostrožovič Devín Solaris 2018, výber z hrozna, suché, 0,75 l

 
 
 
Objednajte si telefonicky +421 903 531 007
 
 

Kvalitné slovenské a svetové vína u vás do 24 hodín

 
 
Darčekový_set_Veľké_zlaté_medaile_z_Veľkej_Tŕne_SK_1200_x300_SK.jpg NICHTA_2_SK_1200_x_300.jpg sub_slider1.jpg
 
 
 
Úvod > Naša ponuka > Slovenské vína > Ostrožovič > Devín Solaris 2018, výber z hrozna, suché, 0,75 l
 

Ostrožovič

Devín Solaris 2018, výber z hrozna, suché, 0,75 l

Devín tak trochu netradične z východoslovenskej vinohradníckej oblasti - ďalší dôkaz, že i tu sa rodia skvelé vína. Krásne zlato-žltá farba, pôvabná vôňa kvietkov a exotického ovocia. Bohatá aróma zrelého hrozna ale i tóny ruží, ananásu, kiwi a banánu... Nádherná chuť Vám pripomenie sušené hrozienka s medom, v závere sicílsky grep s notou muškátového korenia.
Kód produktu:002561
Dodacia lehota
Dostupnosť: 555
Dodacia lehota: Ľutujeme, produkt je dočasne vypredaný
Farba vína:Biele víno
Odroda:Devín
Prívlastok:výber z hrozna
Obsah cukru:Suché
Ročník:2018
Vaša cena: 6,30 € Bežná cena: 6,94 €

Príjemný Devín krásnej, intenzívnej zlato-žltej farby, víno plné príjemnej aromatiky lúčnych kvetov a exotického ovocia.

V pohári Vás osloví bohatá aróma zrelého hrozna pripomína tóny odkvitajúcej kytice ruží, ananásu, kiwi a sladkého banánu. Chuť vína je harmonická s delikátnym pomerom ovocných kyselín a prírodných zvyškových cukrov. Pripomína sušené hrozienka s medom a v samom závere Vás príjemne prekvapí sicílsky grep s náznakom muškátového korenia.

Symbolom kolekcie Solaris je slnko, tufový kameň a jašterica, ktorá si rada vychutnáva slnečné lúče na kamenistom podloží viníc. Staré vinárske príbehy hovoria, že víno robí jedinečným len jedinečné hrozno. Miest, kde sa také hrozno rodí je len zopár. Príkladom je aj hon Makovisko, ktorý je súčasťou 55 hektárov tokajských viníc vinártva J&J Ostrožovič.

Svahy zaliate slnkom... na kameňoch sa celé dni vyhrievajú vzácne jašterice zlaté /Lacerta Aurea/. Takmer do polnoci si vychutnávajú sálajúce teplo... do bieleho rána hľadajú potravu a svojimi pazúrikmi neúnavne prevzdušňujú korene viniča... 

Odporúčame podávať:

Víno odporúčame podávať pri teplote 8 -12 °C.

Doporučené menu: údené kuracie stehno zo zemiakovo-zelerovým pyré, domáce prosciutto s nakladanou figou a v tokajskom výbere a chilli, snehovo-limetkový dezert

Charakteristika vína:

  • Alkohol: 14,0 %
  • Cukornatosť hrozna: 24 °NM
  • Obsah kyselín: 5,8 g/l
  • Obsah cukru: 3,5 g/l
  • Pôvod hrozna: Východoslovenská vinohradnícka oblasť, Vitályus
  • Výrobná dávka: L7
  • Dátum plnenia: 1/2019
  • Obsahuje siričitany