PEREG Arónia - zázrak prírody, víno z Arónie čiernoplodej, 0,5 l - VALSESIA

 
 
 
Objednajte si telefonicky +421 903 531 007
 
 

Kvalitné slovenské a svetové vína u vás do 24 hodín

 
 
Darčekový_set_Veľké_zlaté_medaile_z_Veľkej_Tŕne_SK_1200_x300_SK.jpg NICHTA_2_SK_1200_x_300.jpg sub_slider1.jpg
 
 
 
Úvod > Naša ponuka > Slovenské vína > Pereg > Arónia - zázrak prírody, víno z Arónie čiernoplodej, 0,5 l
 

Pereg

PEREG Arónia - zázrak prírody, víno z Arónie čiernoplodej, 0,5 l
 

Arónia - zázrak prírody, víno z Arónie čiernoplodej, 0,5 l

Mimoriadne atraktívne a vyhľadávané značkové víno z liečivej Arónie čiernoplodej, ktorá pochádza zo sadov s certifikátom biopestovania. Práve prvotriedna kvalita a čistota Arónie čiernoplodej pochádzajúca z biologicky čistého prostredia robí toto víno jedinečným...
Kód produktu:1679
Dodacia lehota
Dostupnosť: 18
Dodacia lehota: Do 24 hodín ( v pracovné dni)
Výrobca:PEREG
Farba vína:Červené víno
Odroda:Arónia čiernoplodá
Prívlastok:akostné víno
Vaša cena: 9,53 € Bežná cena: 10,38 €

   Arónia čiernoplodá je dopestovaná v biologicky čistom prostredí ako plodina v podhorskej oblasti. Nie je potrebné ju chemicky ošetrovať, pretože je prirodzene rezistentná voči chorobám i škodcom. Má jedlé čierne plody s veľkým množstvom fyziologicky cenných látok, obsahuje bioflavoidy vrátane vitamínov P, PP, B2, B9, karotény, pektínové látky, triesloviny. Má značný obsah železa, mikroelementov ako je bór, fluór, mangán, meď, kobalt, molybdén. Obsahuje až 400 mg jódu na 100 g plodov. 

 

   Ide o prvok, ktorý hrá dôležitú úlohu pre činnosť štítnej žľazy a hormonálnu rovnováhu, zmierňuje vedľajšie účinky protirakovinových liekov a upokojuje  stavy po rádioterapii. U žien zmierňuje problémy spojené s menopauzou.

 

   Reguluje tlak krvi a stabilizuje hladinu cukru. Najdôležitejšiu zložku tvorí vitamín P, označený ako rutín. Rutín priamo ovplyvňuje pevnosť a pružnosť ciev, eliminuje kŕčové žily, slúži na zlepšenie krvného obrazu, napomáha zníženiu hladiny cholesterolu a preventívne pôsobí pri liečení vysokého krvného tlaku.

 

   Z kardiovaskulárneho hľadiska má antisklerotický účinok. Vedeckými štúdiami sa dospelo k názoru, že plody Arónie čiernoplodej a produkty z nej pozitívne ovplyvňujú imunitný systém, vyrovnávajú procesy vzruchu a útlmu, znižujú emocionálnu nerovnováhu. Zvyšujú vylučovanie nežiaducich solí z organizmu, čo napomáha pri liečení reumy, či detoxikácii organizmu.  Je známe, že Arónia je zázrakom prírody, je to vitamínová bomba a preto je plod Arónie častým základom výroby liečiv. Predstavuje najhodnotnejšie ovocie, ktoré sa v našich geografických podmienkach pestuje.   

 

   Ponúkame Vám teda víno zo 100%-nej fermentovanej šťavy Arónie čiernoplodej, ktoré svojím zložením a bezcukorným extraktom 73,7  mg/l ďaleko presahuje najkvalitnejšie červené hroznové vína sveta, bobuľové výbery, slamové či ľadové prívlastkové vína, ktorých obsah bezcukorného extraktu sa pohybuje len niekde na hranici okolo 50 mg/l. Mnohonásobne  presahuje všetky hroznové vína  svojím obsahom fyziologicky cenných látok. Pre jej intenzívnu, extraktívnu a  plnú chuť ju odporúčame pri degustácii ochutnať ako poslednú vzorku. 

Denná dávka odporúčaná výrobcom:  50 – 150 ml.