HR Winery Dorferdon 2015, akostné víno, suché, 0,75 l

 
 
 
Objednajte si telefonicky +421 903 531 007
 
 

Kvalitné slovenské a svetové vína u vás do 24 hodín

 
 
NICHTA_2_SK_1200_x_300.jpg sub_slider1.jpg
 
 
 
Naša ponuka > Slovenské vína > HR Winery > Dorferdon 2015, akostné víno, suché, 0,75 l
 

HR Winery

Dorferdon 2015, akostné víno, suché, 0,75 l

Dornfelder krásnej rubínovo červenej farby a intenzívnej podmanivej vône čiernych ríbezlí a tmavého lesného ovocia, najmä čučoriedok. Skvele vyvážené, harmonické, príjemne plné víno s dostatkom kyselín a jemnými trieslovinami.
Kód produktu:001962
Dodacia lehota
Dostupnosť: 777
Dodacia lehota: Ľutujeme, produkt je vypredaný
Výrobca:HR Winery
Farba vína:Červené víno
Odroda:Dornfelder
Prívlastok:akostné víno
Obsah cukru:Suché
Ročník:2015
Vaša cena: 10,50 € Bežná cena: 11,55 €

Víno tmavej rubínovo červenej farby a intenzívnej podmanivej vône čiernych ríbezlí a tmavého lesného ovocia, najmä čučoriedok. Víno je dobre vyvážené, plné, harmonické s trocha výraznejšou kyselinkou a jemnou trieslovinou.

Ocenenia:

  • Dni Vína Nemčiňany 2017 – striebro
  • Víno Hlohovec 2017- striebro

Odporúčame podávať:

Víno odporúčame podávať pri teplote pri teplote 16 - 18 °C v kalichoch objemu 700 ml k cestovinám, chuťovo výrazným mäsám, najlepšie k steaku z muflóna s tymiánovým demiglasse a restovanými kuriatkami, ďalej k rôznym druhom korenených steakov, ragú z diviny a taktiež k tvrdým vyzretým syrom.

Charakteristika vína:

  • Alkohol: 13,0 %
  • Pôvod hrozna: Južnoslovenská vinohradnícka oblasť, Gbelce

 

Výroba vína prebieha za pomoci najmodernejšej technlógie reduktívnou metódou. Cieľom tejto metódy, chladenia a riadeného kvasenia je zachovanie typickej odrodovej arómy a chuti, čo spolu s jedinečným terroirom Gbeliec  (vinohrady vinástva HR Winery sa nachádzajú v južno-slovenskej vinohradníckej oblasti v obci Gbelce a okolí s nádhernou  polohou v údolí medzi  riekami Dunajom a  a Hronom, kde je pestovanie hrozna tradíciou už od pradávna a je typické pre túto oblasť) dodáva vínam HR Winery ich neopakovateľný charakter.

Spoločnosť HR Winery má neuveriteľných 280 hektárov viníc, ktoré sa nachádzajú v obci Gbelce a v okolí na šiestich plochách. ( Szedres, Párizs, Papföld, Harasztos, Kaparás a Malá Belá)  Má široký sortiment odrôd a veľké výmery vinohradov, ale na spracovanie sa dostanú len vybrané odrody najlepšej kvality, preto produkcia vinárstva zámerne nepresahuje 130 tisíc fliaš...

Jedinečnosť terroiru Gbeliec je dáná  aj tým, že je to najhorúcejšia oblasť na Slovensku s najvyšším počtom slnečných dní v roku. Pôda je v hornej časti humusová hlinitá, pod ňou ílovitá s morskými a sladkovodnými sedimentami bohatá na minerály. Tak sú vína HR Winery harmonické s atraktívnymi kyselinami a príjemnou mineralitou a zdôrazňujú jedinečnosť regiónu ako aj povahu kvalitných odrôd.

Nachádzajú sa tu aj 60 rokov staré vinice ( Svätovavrinecké, Veltlínske zelené)  V roku 2013 boli  vysadené nové odrody ako Dunaj, Pálava na ploche 20 ha. 
Vinárstvo HR Winery má v súčasnej dobe v ponuke vína vyrobené z mnohých odrôd ako napríklad vynikajúce Rizling rýnsky, Rizling vlašský, Chardonnay, Sauvignon Blanc, Pinot Gris, Veltlínske zelené,  Muškát moravský, Tramín červený, Svätovavrinecké, Frankovka modrá, Pinot Noir, Dornfelder, Cabernet Sauvignon a Alibernet.