Domaine Faiveley Mercurey blanc 2008, Village, 0,75 l

 
 
 
Objednajte si telefonicky +421 903 531 007
 
 

Kvalitné slovenské a svetové vína u vás do 24 hodín

 
 
Darčekový_set_Veľké_zlaté_medaile_z_Veľkej_Tŕne_SK_1200_x300_SK.jpg NICHTA_2_SK_1200_x_300.jpg sub_slider1.jpg
 
 
 
Úvod > Naša ponuka > Svetové vína > Francúzske vína > Burgundsko > Mercurey blanc 2008, Village, 0,75 l
 

Burgundsko

Mercurey blanc 2008, Village, 0,75 l

Ak hľadáte dobré, ľahké a priateľské Chardonnay, tak potom Mercurey je správna voľba. Vína z tejto oblasti sú totiž lahodné, ľahké a svieže, s istým stupňom extraktívnosti a hladkosti tak ako to poznáme u dobrých vín z Côte de Beaune.
Kód produktu:733
Dodacia lehota
Dostupnosť: 777
Dodacia lehota: Ľutujeme, produkt je vypredaný
Výrobca:Domaine Faiveley
Vinárska oblasť:Burgundsko
Región:Côte Chalonnaise
Odroda:Chardonnay
Klasifikácia:Villages
Vaša cena: 15,02 € Bežná cena: 16,37 €

Mercurey blanc 2008, Village, 0,75 l prestížneho burgundského producenta Domaine Faiveley je príjemné, ľahké a priateľské Chardonnay, ktorého ľahkosť a sviežosť môžeme prirovnať k vínam z Maconnais, a jeho príjemnú hladkosť a extraktívnosť zase k vínam z Côte de Beaune.

Mercurey blanc 2008, Village, 0,75 l má elegantnú, ovocno-kvetinovú vôňu, jeho farba je krásna, jasná, svetlo-žltá so zelenými odleskami. V jeho vôni spozorujete lipový kvet, čerstvé lieskové oriešky i zaujímavý náznak ľahkej mentolovej vône.

Víno je jemné, príjemne guľaté s iskrivou kyselinkou, ktorá mu dodáva tak charakteristickú sviežosť a harmonicky vyrovnáva jeho štruktúru. Priemerná ročná produkcia tohto vína je len cca 9 600 fliaš.

Hrozno z viníc Mercurey sa zbiera po dosiahnutí dokonalej zrelosti a je dopravené do vinárstva Domaine Faiveley priamo v Mercurey. Následne zreje cca 20 % produkcie v  barikových sudoch po dobu 11 mesiacov s pravidelným premiešavaním kalov, zvyšok zreje v nerezových tankoch. 

Vinárska obec Mercurey má bohatú vinársku históriu. Názov obec dostala v časoch starovekého Ríma od boha Merkúra (boha obchodníkov), ktorý mal vraj v tejto obci dokonca chrám. Je jasné, že predmetom obchodovania bolo miestne skvelé víno – niet sa čo čudovať, veď práve cez túto oblasť prechádzala slávna rímska cesta Via Agrippa.

Aj dnes je obec celosvetovo známa svojimi vínami – je to pravdepodobne najväčšia vinárska obec v Burgundsku s viac ako 600 hektármi viníc (Pinot noir, Chardonnay)

Odporúčame podávať:

Mercurey blanc 2008, Village, 0,75 odporúčame podávať pri teplote 10 - 11 °C.

Toto príjemné Chardonnay je cenené ako aperitív a sprievodca k ľahkým predkrmom. Skvele sa  hodí  k sladkovodným rybám najmä k pstruhovi, ale i ku krevetám.