Ostrožovič Víno kráľovnej Alžbety Special Collection, r. 2017, výber z hrozna, polosuché, 0,75 l

 
 
 
Objednajte si telefonicky +421 903 531 007
 
 

Kvalitné slovenské a svetové vína u vás do 24 hodín

 
 
NICHTA_2_SK_1200_x_300.jpg sub_slider1.jpg
 
 
 
Naša ponuka > Slovenské vína > Ostrožovič > Víno kráľovnej Alžbety Special Collection 2017, výber z hrozna, polosuché, 0,75 l
 

Ostrožovič

Víno kráľovnej Alžbety Special Collection 2017, výber z hrozna, polosuché, 0,75 l
Víno kráľovnej Alžbety Special Collection 2017, výber z hrozna, polosuché, 0,75 l
 

Víno kráľovnej Alžbety Special Collection 2017, výber z hrozna, polosuché, 0,75 l

Nádherné cuvée tokajských odrôd Furmint, Lipovina a Muškát žltý pre Tokaj excelentného ročníka 2017. Víno kráľovnej Alžbety Vás v tomto ročníku doslova očarí nádhernou arómou dozrievajúcich maslových hrušiek, neskorých mandariniek s kvapkou agátového medu doplnenou o šťavnatý vnem suchej citrónovej kvapky. Určite vyskúšajte :)
Kód produktu:002518
Dodacia lehota
Dostupnosť: 777
Dodacia lehota: Ľutujeme, produkt je vypredaný
Farba vína:Biele víno
Odroda:Cuvée
Prívlastok:akostné víno
Obsah cukru:Polosuché
Ročník:2017
Vaša cena: 9,12 € Bežná cena: 10,03 €

Víno kráľovnej Alžbety, polosuché, r. 2017 vinárstva J. & J. Ostrožovič je nádherné víno ročníka, ktorý na Tokaji môžeme smelo nazvať výnimočným.

Aristokraticky príťažlivé víno zlato-žltej farby Vás okamžite očarí svojou nádhernou aromatikou plnou nádherných a noblesných tónov dozrievajúcich maslových hrušiek, neskorých mandariniek s kvapkami agátového medu doplnenou o šťavnatý vnem suchej citrónovej kvapky.

Zrenie v dubových sudoch jednoznačne obohatilo toto víno noblesným chuťovým vnemom. Bohatá chuťová paleta začína ovocnou stopou mišpúľ a manga, pokračuje tónmi vanilky a sladkého drievka, aby po prehltnutí zanechala štipku koriandra so zázvorom. V dochuti rezonuje očarujúca harmónia kyselín a zvyškového cukru.

Víno kráľovnej Alžbety, polosuché, r. 2017 vinárstva J. & J. Ostrožovič je jednoducho nádherné víno plné zrelých aróm a života, ktorého zrenie v sudoch ešte viac zvýraznilo jeho skvelý charakter.  Toto obľúbené víno pochádza z legendárneho honu Makovisko - jedného z najstarších vinohradov v oblasti. Hlboké korene viniča ho obohatili exkluzívnou mineralitou a extraktívnosťou. Nádherné jemne korenisté tóny s príchuťou sladkého drievka sú obohatené krátkodobým zrením v nových dubových sudoch a tak Vás víno osloví i lahodným tónom vanilky....

Hrozno bolo zberané 31.10.2017 pri cukornatosti 23 NM. Z tohto skvelého vína bolo vyrobených len 5 330 fliaš.

Vychutnajte si ho aj Vy v spoločnosti dobrých priateľov a kvalitnej cigary...

Ročník 2017 bol pre tokajské vinohrady naozaj výnimočný. Od roku 1990 (od vzniku vinárstva J&J Ostrožovič) tak skvelý ročník nezaznamenali. Množstvo zrážok bolo pre tokajskú oblasť nezvyčajne vysoké (1110 mm), ale dažďové kvapky prichádzali vždy v ideálnom čase. Tokajské kry ich dokázali vďaka horúcemu slnku ihneď zúročiť.   

Dostatok slnečných dní podporil jarný rast a nasadenie veľkolepej úrody strapcov.  Následne jesenné hmly a unikátny vývoj počasia v septembri a októbri spustil nečakanú úrodu cibéb - vzácneho tokajského zlata. 

Rada Special collection je určená aj pre náročnú klientelu. Vínam z tejto výberovej edície bola venovaná špeciálna starostlivosť a pri výrobe boli použité tie najmodernejšie reduktívne technológie.

Samozrejmosťou je šetrné spracovanie a riadené kvasenie. Vďaka vyzretej surovine a použitej technológii sú tieto vína intenzívne a mohutné, s dlhotrvajúcou dochuťou a arómou. V ponuke edície Special Collection nájdete aj nádherné a obľúbené cuvée Víno kráľovnej Alžbety a Hankove - vína skvelých vôní a chutí, vína so silným príbehom.

Vína exkluzívnej colekcie Special Collection sú vhodné aj na špeciálne príležitosti a výročia a určite nimi potešíte aj náročných milovníkov vína a fajnšmekrov.

Ocenenia:

  • Black Sea Chisinau Moldavsko (2018) zlatá medaila

Odporúčame podávať:

Víno kráľovnej Alžbety, polosuché, r. 2017 vinárstva J. & J. Ostrožovič odporúčame podávať pri teplote 10 - 11°C.

Víno kráľovnej Alžbety odporúčame podávať k takým jedlám ako pečená jahňacia roládka s gratinovaným kalerábom a pečenou paradajkou, či sušené bravčové karé s bryndzovou penou.

Charakteristika vína:

  • Alkohol 13,0 %
  • Obsah kyselín: 7,9 g/l
  • Obsah cukru: 15,80 g/l
  • Pôvod hrozna: Vinohradnícka oblasť Tokaj, hon Makovisko