Ostrožovič Muškát žltý Special Collection, r. 2018, výber z hrozna, polosladké, 0,75 l

 
 
 
Objednajte si telefonicky +421 903 531 007
 
 

Kvalitné slovenské a svetové vína u vás do 24 hodín

 
 
NICHTA_2_SK_1200_x_300.jpg sub_slider1.jpg
 
 
 
Naša ponuka > Slovenské vína > Ostrožovič > Muškát žltý Special Collection 2018, výber z hrozna, polosladké, 0,75 l
 

Ostrožovič

Muškát žltý Special Collection 2018, výber z hrozna, polosladké, 0,75 l

Lahodná, dlhá, koncentrovaná chuť. Muškát žltý s nádhernou vôňou pomela ochuteného medom z čerstvého plástu, ale aj s vôňou muškátu, jazmínu, konvaliniek a bohatou paletou vnemov tropického ovocia, najmä mandaríniek a ananásu. Nádherná chuť plná tónov tropického ovocia, klinčekov a bazy je podporená prírodným zvyškovým cukrom, ktorý víno zľahka zaokrúhľuje.
Kód produktu:002594
Dodacia lehota
Dostupnosť: 14
Dodacia lehota: Do 24 hodín ( v pracovné dni)
Farba vína:Biele víno
Odroda:Muškát žltý
Prívlastok:výber z hrozna
Obsah cukru:Polosladké
Ročník:2018
Vaša cena: 9,12 € Bežná cena: 10,03 €

Muškát žltý Special Collection, výber z hrozna, polosladké, r. 2018 vinárstva J. & J. Ostrožovič je nádherné, elegantné víno. V jeho vôni je cítiť ošúpaný mesiačik pomela s jemnou horčinkou v pozadí, pokvapkaný medom z čerstvého plástu, ale aj tóny príjemnej arómy muškátového orecha, jazmínových kvietkov i zrelých mandariniek a ananásu.

Dlhá, koncentrovaná chuť lipového čaju s limetkou, ale aj tropického ovocia, klinčekov, bazy a zrelého hrozna spolu s elegantnými kyselinkami, jemnou minerálnosťou a lahodným zvyškových cukrom dotvárajú v pohári nádherný vnem, ktorý poteší každého milovníka kvalitných vín.

Ročník 2018 bol pre tokajské vinohrady naozaj skvelý. Od roku 1990, teda od vzniku vinárstva J & J Ostrožovič tak výnimočný rok nezaznamenali. Napriek zničujúcemu suchu a spaľujúcim extrémnym teplotám sa urodilo nezvyčajné množstvo tokajského zlata  - jedinečného hrozna v podobe cibéb. Hrozno bolo oberané 10.9.2018 pri cukornatosti 23 °NM. Vyrobených bolo len 4 800 litrov vína.

To že ročník 2018 bol naozaj vinárom mimoriadne priaznivo naklonený, dokazuje aj fakt, že sa vo vinárstve J&J Ostrožovič po dlhých 11 rokoch podarilo vďaka prírode opäť vyrobiť aj ľadové víno !!!

Vinohrad z ktorého pochádza toto víno vysadili v roku 2000 na vinársky úžasnom mieste v lokalite slávneho honu Makovisko. V dolnej časti sa vinica dotýka slávnej a vychýrenej Hankovej vinici, z hora ju chráni dubový les, ktorý chráni vinič pred severným chladom a nepúšťa ho do srdca vinohradu.

Aj vďaka tomu si môžete vychutnať plné, extraktívne víno s decentnou vôňou, ktoré Vás po nadýchaní pohladí prírodným zvyškovým cukrom a harmonickým telom. Víno, ktoré vás doslova prenesie do teplého tokajského večera....

Odporúčame podávať:

Muškát žltý Special collection, výber z hrozna, polosladké, r. 2018 vinárstva J. & J. Ostrožovič odporúčame podávať pri teplote 10 - 11°C.

Tento jedinečný Muškát žltý exkluzívnej edície Special collection odporúčame podávať k takým jedlám ako créme brûlée s vykŕmenou pečeňou a vanilkovým strukom; makové rezy s tvarohom a čerstvými malinami; čerstvý ovocný šalát s medovo-limetovou zálievkou.

Charakteristika vína:

  • Alkohol: 13,5 %
  • Cukornatosť pri zbere: 23 °NM
  • Obsah kyselín: 7,2 g/l
  • Obsah cukru:28,6 g/l
  • Pôvod hrozna: Vinohradnícka oblasť Tokaj, Makovisko.