Ostrožovič Lipovina Solaris 2017, neskorý zber, polosuché, 0,75 l

 
 
 
Objednajte si telefonicky +421 903 531 007
 
 

Kvalitné slovenské a svetové vína u vás do 24 hodín

 
 
NICHTA_2_SK_1200_x_300.jpg sub_slider1.jpg
 
 
 
Naša ponuka > Slovenské vína > Ostrožovič > Lipovina Solaris 2017, neskorý zber, polosuché, 0,75 l
 

Ostrožovič

Lipovina Solaris 2017, neskorý zber, polosuché, 0,75 l

Ročník 2017 priniesol na Tokaji skvelé podmienky, ktoré sa podpísali aj pod výborný charakter tohto vína. Lipovina s nežne korenistým buketom po exotických plodoch s kúskami pomarančov, nektariniek a kiwi. Víno s peknou, dlhou, intenzívnou chuťou s príjemnou mineralitou.
Kód produktu:002593
Dodacia lehota
Dostupnosť: 3
Dodacia lehota: Do 24 hodín ( v pracovné dni)
Farba vína:Biele víno
Odroda:Lipovina
Prívlastok:neskorý zber
Obsah cukru:Polosuché
Ročník:2017
Vaša cena: 6,30 € Bežná cena: 6,94 €

Lahodné polosuché víno s nežne korenistým buketom po exotických plodoch s kúskami pomarančov, nektariniek a kiwi. Víno s peknou, dlhou, intenzívnou chuťou s príjemnou mineralitou.

Kolekcia Solaris - Symbolom kolekcie Solaris je slnko, tufový kameň a jašterica, ktorá si rada vychutnáva slnečné lúče medzera na kamenistom podloží viníc.

Staré vinárske príbehy hovoria, že víno robí jedinečným len jedinečné hrozno. Miest, kde sa také hrozno rodí je len zopár. Príkladom je aj hon Vlčina, ktorý je súčasťou 55 hektárov tokajských viníc vo vlastníctve prestížneho tokajského vinárstva J&J Ostrožovič. 

Svahy zaliate slnkom... na kameňoch sa celé dni vyhrievajú vzácne jašterice zlaté /Lacerta Aurea/. Takmer do polnoci si vychutnávajú sálajúce teplo... do bieleho rána hľadajú potravu a svojimi pazúrikmi neúnavne prevzdušňujú korene viniča... 

"Slnko opreté do brilantnej čírej náruče zeleno-žltých farebných odleskov vína. Svieža, dych vyrážajúca pikantná ovocná aromatika kôry citrusových plodov s rozlúpnutou dužinou ružového grepfruitu sa príjemne spája s výraznejším extraktom šťavnatej, stredne dlhej a živej ovocnej chuti. Dochuť vína je v harmónii s intenzitou vône. Podporená krehkou minerálnou aciditou sa prejavuje stopami čerstvo odtrhnutých záhradných egrešov s herbálnou, po okraji mierne korenistou notou zelenej bazalky a vzácnych klinčekov. Osviežujúce víno, výrazne čistej reduktívnej plnosti, ktorá prekoná nejedného suchého kráľa z nemecky hovoriacich odrôd."

Vinárstvo J&J Ostrožovič

V kolekcii Solaris nájdete kvalitné vína s chráneným označením pôvodu s prívlastkom.

Odporúčame podávať:

Víno Lipovina Solaris 2017, neskorý zber, polosuché vinárstva J. & J. Ostrožovič odporúčame podávať pri teplote 8 - 12°C. Ideálna kombinácia s jedlami ako špargľový krém s kaviárom, rybací koláč v štýle zapekaných zemiakov starej mamy so smotankou, grilované kalamáre s cukinou podávané na tramezine, naše domáce holúbky plnené mletým bravčovým a teľacím mäsom

Charakteristika vína:

  • Alkohol: 12,0 %
  • Cukornatosť hrozna: 21,0° NM
  • Obsah kyselín:  7,6 g/l
  • Obsah cukru:  9,5 g/l
  • Pôvod hrozna: Vinohradnícka oblasť Tokaj, hon Vlčina