J. & J. Ostrožovič Hankove Special Collection 2017, výber z hrozna, polosladké, 0,75 l

 
 
 
Objednajte si telefonicky +421 903 531 007
 
 

Kvalitné slovenské a svetové vína u vás do 24 hodín

 
 
NICHTA_2_SK_1200_x_300.jpg sub_slider1.jpg
 
 
 
Naša ponuka > Slovenské vína > Ostrožovič > Hankove Special Collection 2017, výber z hrozna, polosladké, 0,75 l
 

Ostrožovič

Hankove Special Collection 2017, výber z hrozna, polosladké, 0,75 l
 

Hankove Special Collection 2017, výber z hrozna, polosladké, 0,75 l

Nádherné cuvée tokajských odrôd Furmint a Lipovina z najstaršieho rodiaceho vinohradu vinárstva Ostrožovič na hone Makovisko, ktorý ešte v roku 1947 vysadil vzácny človek a hrdý muž - pán Jaroslav Hanko. Jantárovo zlaté víno, plné minerality a sily starých koreňov. Nádherné vnemy umocňuje lahodný prírodný zvyškový cukor a krátke zrenie v nových dubových súdkoch...
Kód produktu:002456
Dodacia lehota
Dostupnosť: 777
Dodacia lehota: Ľutujeme, produkt je vypredaný
Farba vína:Biele víno
Odroda:Cuvée
Prívlastok:výber z hrozna
Obsah cukru:Polosladké
Ročník:2017
Vaša cena: 9,12 € Bežná cena: 10,03 €

Nádherné cuvée tokajských odrôd Furmina a Lipovina zo vzácneho vinohradu vysadeného ešte v roku 1947 (Hon Makovisko).

Hankove Special Collection 2017 -  víno nádhernej jantárovej farby s mohutnou vôňou hrušiek, agátového medu, sušených marhúľ a vanilky ponorenej v sladkej našľahanej smotane.

Plnú a mohutnú chuť dopĺňajú minerálne kyseliny spolu v harmonickým spojením s prírodným zvyškovým cukrom.

V závere dochuti dominujú prezreté hrozienka s medom, rafinovane pôsobí osvieženie v podobe citrusovo-balzamických tónov s vnemom lipového kvetu s korenistým pocitom po klinčekoch a škorici. Lahodný prírodný cukor a krátke zrenie v nových dubových sudoch zaobalí Váš jazyk a dušu do slastných pocitov...

Vzácne víno z najstaršieho rodiaceho vinohradu vinárstva Ostrožovič na hone Makovisko, ktorý ešte v roku 1947 vysadil hrdý muž, pán Jaroslav Hanko. O jeho neobyčajnom životnom príbehu sa môžete dočítať tu.

Víno s rodokmeňom, kde zem, vinič, slnko i nebo robia zázraky ...

Hrozno tokajských odrôd Furmint a Lipovina bolo oberané 25.10.2017 pri cukornatosti 23,0 °NM na hone Makovisko.

Ročník 2017 bol pre tokajské vinohrady naozaj výnimočný. Od roku 1990 (od vzniku vinárstva J&J Ostrožovič) tak skvelý ročník nezaznamenali. Množstvo zrážok bolo pre tokajskú oblasť nezvyčajne vysoké (1110 mm), ale dažďové kvapky prichádzali vždy v ideálnom čase. Tokajské kry ich dokázali vďaka horúcemu slnku ihneď zúročiť.   

Dostatok slnečných dní podporil jarný rast a nasadenie veľkolepej úrody strapcov.  Následne jesenné hmly a unikátny vývoj počasia v septembri a októbri spustil nečakanú úrodu cibéb - vzácneho tokajského zlata. 

Rada Special collection je určená aj pre náročnú klientelu. Vínam z tejto výberovej edície bola venovaná špeciálna starostlivosť a pri výrobe boli použité tie najmodernejšie reduktívne technológie.

Samozrejmosťou je šetrné spracovanie a riadené kvasenie. Vďaka vyzretej surovine a použitej technológii sú tieto vína intenzívne a mohutné, s dlhotrvajúcou dochuťou a arómou. V ponuke edície Special Collection nájdete aj nádherné a obľúbené cuvée Víno kráľovnej Alžbety a Hankove - vína skvelých vôní a chutí, vína so silným príbehom.

Vína exkluzívnej colekcie Special Collection sú vhodné aj na špeciálne príležitosti a výročia a určite nimi potešíte aj náročných milovníkov vína a fajnšmekrov.


Doporučené menu: Karé z mliečneho teľaťa pomaly pečené na bylinkách so zemiakovým závinom, zelerovým pyré na ragú z lesných húb

Odporúčame podávať:

Hankove Special Collection 2017, výber z hrozna, polosladké, 0,75 l vinárstva J. & J. Ostrožovič odporúčame podávať pri teplote 10 - 12°C.

Charakteristika vína:

  • Alkohol: 12,37 %
  • Cukornatosť hrozna: 23,0° NM
  • Obsah kyselín: 7,6 g/l
  • Obsah cukru: 27,0 g/l
  • Pôvod hrozna: Vinohradnícka oblasť Tokaj, Hon: Makovisko