J. & J. Ostrožovič Furmint Natur Special Collection 2015, výber z hrozna, suché, 0,75 l

 
 
 
Objednajte si telefonicky +421 903 531 007
 
 

Kvalitné slovenské a svetové vína u vás do 24 hodín

 
 
NICHTA_2_SK_1200_x_300.jpg sub_slider1.jpg
 
 
 
Naša ponuka > Slovenské vína > Ostrožovič > Furmint Natur Special Collection 2015, výber z hrozna, suché, 0,75 l
 

Ostrožovič

Furmint Natur Special Collection 2015, výber z hrozna, suché, 0,75 l

Skvelý voňavý Furmint, ktorý Vás zaujme nádhernou ovocno-herbálnou vôňou plnou prekrásnych exotických tónov s ovocno-korenistým buketom letného ovocia, pôvabným nádychom jabĺk, pomarančov, vlašských orechov a majoránu...
Kód produktu:002285
Dodacia lehota
Dostupnosť: 4
Dodacia lehota: Do 24 hodín ( v pracovné dni)
Farba vína:Biele víno
Odroda:Furmint
Prívlastok:výber z hrozna
Obsah cukru:Suché
Ročník:2015
Vaša cena: 9,12 € Bežná cena: 10,03 €

Krásny Furmint z Tokaja - víno s nádherným ovocno-korenistým buketom letného ovocia, pôvabným nádychom jabĺk, pomarančov, vlašských orechov a majoránu. Harmonické spojenie vône a chuti ukrýva v sebe čistú dlhú a osviežujúcu stopu čerstvého pomela doplnenú o listy bazalky, v tele zvýraznenú o notu grepovej kôry s parfumom kvietkov jazmínu. Minerálna dochuť vína obsahuje tóny kremeňa, ktoré sú na podnebí doplnené o ovocné noty rajčín a tropických citrusov.

Hrozno bolo oberané 13. 10. 2015 pri cukornatosti 23,5 °NM. Hon : Makovisko

Ocenenia:

  • Danube Wine (2017) - strieborná medaila

Rada Special collection je určená aj pre náročnú klientelu. Vínam z tejto výberovej edície bola venovaná špeciálna starostlivosť a pri výrobe boli použité tie najmodernejšie reduktívne technológie.

Samozrejmosťou je šetrné spracovanie a riadené kvasenie. Vďaka vyzretej surovine a použitej technológii sú tieto vína intenzívne a mohutné, s dlhotrvajúcou dochuťou a arómou.V ponuke edície Special Collection nájdete aj nádherné a obľubené cuvée Víno kráľovnej Alžbety a Hankove - vína skvelých vôní a chutí, vína so silným príbehom.

Vína exkluzívnej colekcie Specila Collection sú vhodné aj na špeciálne príležitosti a výročia a určite nimi potešíte aj náročných milovníkov vína a fajnšmekrov.


Doporučené menu:  jahňacie na cesnaku so špenátovým pyré duseným na masle podávané so zelerovými hranolčekmi; ľahko údený kapor, pečené papriky, či halušky s čerstvým tvarohom

Odporúčame podávať:

Furmint Natur Special Collection 2015, výber z hrozna, suché vinárstva J. & J. Ostrožovič odporúčame podávať pri teplote 8 - 12°C.

Charakteristika vína:

  • Alkohol: 13 %
  • Cukornatosť hrozna: 23,5° NM
  • Obsah kyselín: 5,9 g/l
  • Obsah cukru: 1,5 g/l
  • Pôvod hrozna: Vinohradnícka oblasť Tokaj, Hon: Makovisko