Elesko Chardonnay 1, D.S.C., r. 2013, neskorý zber, 0,75 l

 
 
 
Objednajte si telefonicky +421 903 531 007
 
 

Kvalitné slovenské a svetové vína u vás do 24 hodín

 
 
Darčekový_set_Veľké_zlaté_medaile_z_Veľkej_Tŕne_SK_1200_x300_SK.jpg NICHTA_2_SK_1200_x_300.jpg sub_slider1.jpg
 
 
 
Úvod > Naša ponuka > Slovenské vína > Elesko > Chardonnay 1, D.S.C. 2013, neskorý zber, suché, 0,75 l
 

Elesko

Chardonnay 1, D.S.C. 2013, neskorý zber, suché, 0,75 l

Zaujímavé víno peknej iskrivej farby so zlatistými odleskami, plné nádherných aromatických vnemov tropického ovocia, víno, ktoré zaujme atraktívnymi aromatickými tónmi egrešov a hrušiek, ale aj svojou sviežou a šťavnatou chuťou.
Kód produktu:1466
Dodacia lehota
Dostupnosť: 3
Dodacia lehota: Do 24 hodín ( v pracovné dni)
Výrobca:Elesko
Farba vína:Biele víno
Odroda:Chardonnay
Prívlastok:neskorý zber
Obsah cukru:Suché
Ročník:2013
Vaša cena: 10,37 € Bežná cena: 11,40 €

Lahodné Chardonnay príjemného minerálneho charakteru a iskrivej sviežej žltozelenej farby so zlatistými odleskami.

Jeho krásna pikantno-ovocná vôňa Vás očarí spektrom imponujúcich vôní, v ktorých postrehnete zrelú marhuľu, čerstvé limetky, jemné tóny bazalky i náznaky zázvoru.

Víno je harmonické, vyvážené, v chuti príjemne plné. Je zaujímavé svojou ľahkou, nevtieravou mineralitou, popri ktorej sa prepletá výrazný ovocný tón. Elegantné tóny egrešov, lieskových orieškov a tropického ovocia skvele prechádzajú do príjemného záveru, v ktorom sa objavujú jasné tóny jarných pukov bielej ríbezle.

Víno má pomerne dlhú dobu zrenia – jeho fľašová zrelosť sa uvádza v rozmedzí 3 – 5 rokov, takže si ho pokojne môžete doma archivovať aj na mimoriadne či slávnosné okamihy a príležitosti.

Ambíciou vinárstva Elesko bolo poskytnúť Chardonnay minerálneho charakteru a preto hrozno,  z ktorého je vyrobené toto víno, je hrozno z klonu, ktorý získalo vinárstvo špeciálne na tento účel v Taliansku.

Samotné hrozno tohto minerálneho klonu bolo zberané v najlepšej technologickej zrelosti. Dosiahnuté hodnoty obsahu kyselín a prírodných cukrov umožnili spracovanie v reduktívnych podmienkach s trojmesačným ležaním na kvasničných kaloch. Jemné premiešavanie mladého vína s kvasinkami obohatilo sviežu chuť vína o krémové ovocné tóny.

Odporúčame podávať:

Toto príjemné Chardonnay odporúčame podávať pri teplote 10 - 12 °C v kalichoch na biele vína s objemom 300 – 370 ml. Víno sa hodí k takým jedlám ako napríklad kohút na víne, pečená prepelička v slaninovom župane, krémová polievka z medvedieho cesnaku, či filet z lososa s hlivovo-krevetovým rizotom.

Charakteristika vína:

  • Alkohol: 13,0 %
  • Obsah kyselín: 7,6 g/l
  • Obsah cukru: 4,8 g/l
  • Pôvod hrozna: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Vištuk