Dr. Loosen Riesling Kabinett Bernkasteler Lay, r. 2012, suché, 0,75 l

 
 
 
Objednajte si telefonicky +421 903 531 007
 
 

Kvalitné slovenské a svetové vína u vás do 24 hodín

 
 
Darčekový_set_Veľké_zlaté_medaile_z_Veľkej_Tŕne_SK_1200_x300_SK.jpg NICHTA_2_SK_1200_x_300.jpg sub_slider1.jpg
 
 
 
Úvod > Naša ponuka > Svetové vína > Nemecké vína > Dr. Loosen > Riesling Kabinett Bernkasteler Lay, r. 2012, polosladké, 0,75 l
 

Dr. Loosen

Riesling Kabinett Bernkasteler Lay, r. 2012, polosladké, 0,75 l

Farba vína je zlatisto slamová odrážajúca zrenie vo fľaši. Pekné víno s plným telom, bohatou textúrou, príjemne ovocnou chuťou s jemne vanilkovým nádychom. Lahodný rizling s výraznou ovocnou arómou a osviežujúcimi kyselinkami. Prekvapujúco delikátne víno s veľkým potenciálom zrenia -  Wine Spectator uvádza potenciál zrenia do roku 2020. Svieže víno na sviatočný i bežný deň.
Kód produktu:1606
Dodacia lehota
Dostupnosť: 3
Dodacia lehota: Do 24 hodín ( v pracovné dni)
Výrobca:Dr. Loosen
Vinárska oblasť:Mosel
Odroda:Rizling rýnsky
Obsah cukru:Polosladké
Vaša cena: 13,70 € Bežná cena: 15,07 €

Vinice Dr. Loosen vďačia svojej výnimočnosti najmä trom rozhodujúcim faktorom: strmé južné svahy oblasti Mosel sú miestom s dokonalými klimatickými podmienkami pre pestovanie Rieslingu. Bridlice v okolí Bernkastelu sú situované v okolí vinárstva a mierne svahovitý terén s úrodnejšou pôdou ako inde, tvoria dobré podmienky pre vznik pekných vín s plným telom.

Vinohrad Bernkasteler Lay sa nachádza medzi vinárstvom Dr. Loosen a dedinou Bernkastel. Pôda na ktorej sa nachádza vinohrad je prevažne bridlicová. Oproti vedlajším dedinám Wehlen a Graach je však bridlica ťažšia a hlbšia a sklon svahu je miernejší. Tieto atribúty vytvárajú štruktúrované a plné vína  s výraznou ovocnou arómou a osviežujúcimi kyselinkami.